Demokratyczna Republika Konga jest drugim co do wielkości państwem afrykańskim i jedenastym na świecie. Zajmując powierzchnię ponad 2 300 000 km kwadratowych niemalże dwukrotnie przekracza obszar całej Europy Zachodniej.

W Demokratycznej Republice Konga znajdują się jedne z największych na świecie złóż rud miedzi (dziesięć procent światowych pokładów), kobaltu (pięćdziesiąt procent światowych rezerw), koltanu (osiemdziesiąt procent światowych zasobów), cyny, żelaza, jak również znaczące ilości złota i diamentów.

Biorąc pod uwagę niezaprzeczalne bogactwo zasobów naturalnych państwa i fakt stosunkowo niedawnego nimi zainteresowania, Demokratyczna Republika Konga stanowi wyzwanie dla każdego inwestora z branży górniczej.

Burchard Moskała Spółka Partnerska Adwokatów jest specjalistyczną kancelarią świadczącą kompleksową pomoc prawną w zakresie rejestracji i instalowania podmiotów gospodarczych na terytorium Demokratycznej Republiki Konga.

Posiadane doświadczenie, w tym związane z rejestracją podmiotów z branży górniczej zajmujących się wydobyciem minerałów, a przede wszystkim złota, kasyterytu i koltanu, a także znajomość lokalnych uwarunkowań prawno-gospodarczych pozwalają nam proponować rozwiązania nie tylko dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów, ale przede wszystkim sprawdzone w praktyce i skuteczne.

Zapewniamy wszechstronne wsparcie obejmujące rejestrację działalności gospodarczej w optymalnej formie prawnej na terytorium Demokratycznej Republiki Konga, doradztwo związane z nabywaniem terenów górniczych, jak również uzyskiwanie wymaganych pozwoleń związanych z eksploracją, eksploatacją, skupem, sprzedażą i eksportem minerałów, a także pomoc prawną w zakresie uczestnictwa w międzynarodowych organizacjach etycznego handlu minerałami.

Współpracujemy z inwestorami z Niemiec, Federacji Rosyjskiej i Izraela.

Wspieramy także rozwój Demokratycznej Republiki Konga poprzez działalność pro publico bono, realizując tym samym szczytny cel dobroczynności i pomocy państwom kontynentu afrykańskiego.